Telefon: 0533 639 12 40 - Mail: sudepotemizlik@gmail.com

Biyosidal Yönetmeliği.

Tüm Resimler

Biyosidal ürünler; İnsanların bulunduğu ortamlarda, yaşam alanlarında veya çevrelerinde bulunan zararlılarla mücadele amacıyla kullanılan ve bu zararlıları yok eden veya uzaklaştıran, cezbederek belirli bir hedefte toplanmalarını sağlayan kimyasal formülasyonlar veya maddelerdir. Bu zararlılar halk sağlığını olumsuz etkileyen haşereler, fareler, hamam böcekleri, sivrisinekler, akarlar vb. olabilir. Ayrıca içme suyu dezenfektanları, hastanelerde ve gıda sektörü de dahil birçok sektörde kullanılan birçok yüzey dezenfektan maddeleri de Biyosidal ürünler kapsamındadır.

Tipik örnekler: Dezenfektanlar, koruyucu maddeler, odun koruyucuları, rodentisitler, insektisitler, haşere kontrolü ya da kovucular.

Biyosidal ürünler yasal anlamlarına uygun olarak çoğunlukla evde kullanılır.

Çoğu biyosidal ürün tarımda bitki koruma amaçlı kullanılır (bitki koruma ilacı), tarım alanındaki kullanımları bitki koruma ürünleri yönetmeliği altındadır.

AB biyosidal ürünler direktifi biyosidal ürünleri aşağıdaki gibi tanımlamaktadır:

Tüketiciye ulaştıkları şekil ile bir ya da birden fazla madde içeren maddeler ve preparatlar, kimyasal veya biyolojik yol ile zararlı organizmaları yok etmek, yapılarını bozmak, zararlı organizmalarca ortaya çıkarılan zararları önlemek ya da farklı bir şekilde mücadele etmek için kullanılan maddeler.

BİYOSİDAL VE LEJYONELLA YÖNETMELİĞİNE UYGUN TAKİP, DENETİM DOSYALARI

KAYNAKİNDİR
KAYNAKİNDİR
Temizlik Raporu
Kurumsal Kapsamlı Belgeli İşlem Basamaklı Şartname
Su Deposu Temizliği Hakkında Bilgiler
Dezenfeksiyon Formu
Depo Suyu Klor Seviyesi Takip Formu
Yönetmelikler
Back to Top